Мина Блажев настапува на детскиот Евросонг 2017

Мина Блажев е македонскиот претставник на детскиот Евросонг за 2017 година. Мина има 14 години и добро е позната пред домашната публика од нејзините настапи на „Пинкови ѕвездички“. 

Таа ќе настапува со музичката нумера насловена „Dancing trough life“ на 26-ти ноември на сцената за избор за песна на детскиот Евросонг кој годинава ќе се одржи во Тибилиси, Грузија.

Слушнете ја песнатаПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Мујо низ Сахара со пешкир на грб и сретнува бедуин и го прашува: уште колку има до морето?
Бедуинот му одговара: па околу 3000км.
Мујо: еј многу далеку, но плажава ви е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби