Песни кои Бибер и Селена си ги посветиле за време на разделбата

Иако се уште не сме се навикнале на фактот дека Селена Гомез и Џастин Бибер се повторно заедно, сепак кружат гласини дека работите меѓу нив веќе стануваат сериозни.

-Тие се навистина среќни и уживаат заедно. И двајцата пораснаа со текот на годините и се возбудени што повторно се заедно, открива извор близок до нив.

Иако беа разделени неколку години, сепак драмата и чувствата кои се случуваа беа присутни во нивните песни.
Еве кои се дел од песните кои овој пар ги отпеал еден за друг, а ги содржат сите нивни подеми и падови.

"Nothing Like Us," 2013"Come & Get It," 2013"All That Matters," 2013"The Heart Wants What It Wants," 2014"What Do You Mean?" 2015"Same Old Love," 2015"Sorry," 2015Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби