Настапот на Рита Ора во Косово топ тема во медиумите

Настапот на Рита Ора по повод 10-годишната од независноста на Косово предизвика голем интерес кај медиумите, од тоа како беше облечена, до фактот што нејзината поддршка на Косово не им се допадна на српските обожаватели.

Како тоа да не беше доволно Рита оствари средба со Рамуш Харадинај, а воедно доби и понуда за брак од еден новинар.

Пејачката која потекнува од Косово, ја загреа публиката од 300 илјади обожаватели во провокативен сценски костим и го искористи својот Instagram профил да им се заблагодари на сите кои дојдоа да ја слушнат како пее.

-Го започнав својот сон пред речиси 8 години и ова е чувство кое никогаш не заминува. Благодарна сум. Горда сум, напиша таа.

На понудата за брак која ја доби за време на прес конференцијата само слатко се изнасмеа и му возврати дека за такво нешто прво ќе треба да излезат на состанок.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби