Каролина со концертна промоција на новиот албум „Извор“

Македонската јавност вчеравечер  имаше можност да присуствува на третиот од вкупно седумте последователни концерти на поп пејачката, Каролина Гочева, која го промовира својот нов албум „Извор“.За време на концертот, публиката ќе има можност да ги слушне сите 10 нови песни, но и неколку хитови од претходниот албум „Македонско девојче“.

Целата музичка програма трае околу 2 часа. Каролина вчера пленеше со милозвучниот глас, а фановите уживаа во пријатната атмосфера. 

Насловната корица на албумот „Извор“ ја краси портретот на поп пејачката, насликан од нејзиниот сопруг, познатиот уметник Михаил Корубин.

Преостануваат уште четири дена уживање со гласот на Каролина во МОБ. Концертите започнуваат од 21 часот.

Во продолжение уживајте во песните од новиот албум.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби