НАШ ИЗБОР

Ова се најдобрите песни за Евровизија 2018

Многумина фанови на Евровизисите манифестации имаат за што да се радуваат периодов бидејќи речиси сите претставници ги објавија песните со кои ќе ја претставуваат својата држава пред Европа.

Вчера вечер беше објавена и претставничката песна од Македонија т.е. групата Eye Cue со  Lost and Found.
Првата полуфинална вечер ќе се одржи на 8-ми мај, втората на 10-ти, а големото финале на 12-ти мај оваа година.

Во продолжение слушнете ја  Lost and Found, а воедно и некои од песните кои веќе се објавени за јавноста, а според нас се едни од најдобрите.

Македонија - Eye Cue - Lost and Found

Израел - Netta - Toy

Австралија - Jessica Mauboy - We got love

Шпанија - Alfred and Amaia - Tu cancion

Белгија - Sennek - A metter of time

Австрија - Ceser Sampson - Nobady but you

Хрватска - Franka - Crazy

Црна Гора - Вања Радовановиќ - Inje

Шведска - Benjamin Ingrosso - Dance you off

Ирска - Ryan O'Shaughnessy - TogetherПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби