Тејлор Свифт го објави видео записот за „Delicate“

Тејлор Свифт го објави видео записот за песната „Delicate“ од нејзиниот последен албум „Reputation“.
Таа моментално ужива во успехот на албумот на кој потполно беше посветена и го вложи својот максимум.

Во новиот видео запис таа ги покажува негативностите од славата која ја има, но и невидливоста кога кон неа не се вперени камерите.  Секое нејзино движење е следено од здодевните телохранители кои го попречуваат контактот со обожавателите, а насмевка на нејзиното лице може да се појави само доколку ја изглуми.

Пејачката се обидува да биде забележена од секој кој ќе се најде покрај неа, но безуспешно. На крајот од видео записот ја употребува магичната хартија која и е дадена на самиот почеток и конечно успева во нејзината цел.

Во продолжение може да го погледнете целиот видео запис:



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби