Аки Ракимовски доживеа мозочен удар

Фронтменот на групата „Парни Ваљак“, Аки Ракимовски (62), доживеа полесен мозочен удар.

Популарниот бенд ја сподели веста на својот FB профил, а во меѓувреме се огласи и самиот пејач велејќи дека сè e во ред.

- Не грижете се. Не е нешто страшно, изјави тој за 24.sata.hr.
Колегите од бендот велат дека иако здравствената состојба на Аки е добра, сепак решиле дека ќе биде најпаметно да ги откажат сите настапи кои се закажани за претстојниот период.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби