BILBOARD MUSIC AWARDS 2018

Дива во секоја смисла: Џеј Ло со моќен перформанс на Bilboard наградите

Со целиот публицитет околу венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, речиси и заборавивме на доделувањето на Billboard музичките награди кои вечера вечер се одржаа во Лас Вегас.

, а Тејлор Свифт, Ед Ширан, Кендрик Ламар и Бруно Марс се оние кои заминаа дома со награда.Латино дивата, Џеј Ло, го промовираше својот нов хит „Dinero“ кој e соработка со DJ Khaled и Cardi B. Моќниот перформанс со импресивна кореографија и облека уште еднаш покажа дека Лопез и на 48 знае како да ја запали сцената.

Џенет Џексон нè врати во минатото со нејзините добро познати хитови „Nasty“ (1986) и Throb ( 1994). Џексон енергично се врати на сцената по пауза од повеќе од една декада и разводот од нејзиниот сопруг, Висан Ал Мана.

Пејачката ја доби Билборд наградата за музичка икона, која досега ја имаат добиено и Селин Дион, Шер, Стиви Вондер и Принц.

Како изгледаше мал дел од сето она што се случуваше во Лас Вегас погледнете во прилог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби