Емотивно испраќање на Драгојевиќ: Твојата трага е вечна во бескрајот

Ти благодариме капетане!

Хрватскиот народ повторно се сплоти, но овој пат тоа беше емотивно сплотување со тага поради испраќањето на Оливер Драгојевиќ кон неговото вечно почивалиште.

Пејачот, кој почина на 71 годишна возраст по една година борба со ракот на градите, со своите песни и стихови успеваше да ја допре човечката душа на најинтимен начин, па воопшто не е случајно што доби едно вакво зборување.

-Оливер, твојата трага е вечна во бескрајот. Ти благодариме капетане. Биди добар. Убав сон, е само една од пораките кои денес осамнаа на социјалните мрежи пропратени со низа фотографии и видеа од испраќањето.

A post shared by MojSvijet (@my.photo.view) on

A post shared by Glas Istre (@glasistre) on

A post shared by DNEVNIK.hr (@dnevnikhr) onПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби