Кралицата на соул музиката замина во легендите

Легендата на соул музиката, Арета Френклин, почина денес на 76 годишна возраст. Пејачката почина во својот дом во Детроит по 8-годишна борба со ракот на панкреасот.-Во еден од најтешките моменти од нашите животи, не можеме да ги пронајдеме соодветните зборови кои би можеле да ја изразат болката која е во нашите срца. Го загубивме матријархот и карпата на нашето семејство. Длабоко сме трогнати од неверојатната љубов и поддршка која ја добивме блиските пријатели, поддржувачи и обожаватели ширум светот. Ви благодариме за вашата солидарност и молитвите.Ја почувствувавме вашата љубов за Арета и ни дава утеха тоа што знаеме дека нејзиното наследство ќе продолжи да живее. Додека тагуваме, бараме од вас да ја почитувате нашата приватност во ова тешко време, стои во официјалното соопштение од семејството.

Арета Френклин беше една од најуспешните изведувачи во музичката индустрија, продавајќи повеќе од 75 милиони албуми во текот на шест декади.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби