Барбара Стрејсенд жестоко го нападна Трамп преку песна

Познатата американска актерка и пејачка Барбра Стрејсенд вели дека, пишувајќи ја својата нова песна со политичка порака, таа имала намера да биде суптилна кон претседателот Доналд Трамп, но, потоа „се тргнало жестоко“.

Со песната „Don’t lie to me“, објавена денеска, Барбра Стрејсанд поставува прашања до американскиот претседател и го моли за промени.

Песната гласи: Како спиете кога светот се врти/ Се што изградивме е урнато/ Како спиете кога светот гори / Секој одговара на некого ...

Стрејсенд истакна дека не може да го поднесе тоа што се случува.

- Неговиот напад врз нашата демократија, нашите институции, нашите основачи. Мислам дека сме во конфликт, ние сме во војна за душата на Америка, вели Стрејсенд.

Песната „Don’t lie to me“ се наоѓа на нејзиниот нов албум „Ѕидови“, кој ќе биде објавен на 2 ноември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби