Денес е тој ден! Кликни и бесплатно симни го новиот албум на Zabranjeno pušenjе

Долгоочекуваниот 11-ти албум на легендарниот бенд Zabranjeno pušenjе, „Šok i nevjerica“ конечно е пред публиката.Албумот доаѓа по долги 5 години и има 14 нови песни кои сигурно ќе ги израдуваат сите љубители на Zabranjeno pušenjе, бидејќи ја носат добро препознатливата енергија, хумористични и емотивни текстови, а воедно и многу добра музика.

На албумот „Šok i nevjerica“, кој беше снимен во загрепското студио „Plavi film“свири целата постава на бендот предводена од Сејо Сексон, а како гости ќе можеме да ги слушнеме раперката Сасја ( во песната Kupi nas Ali) и познатиот босански виртуоз за севдалинки, Дамир Имамовиќ (Svjetla Sarajeva).

Албумот е достапен за бесплатно симнување на www.zabranjeno-pusenje.com

-Еден клик ве дели од нашиот нов албум, ве повикувам да го преземете и да го слушате, вели Сејо Сексон.

Листа на песни од албумот „Šok i nevjerica“

1. Svjetla Sarajeva

2. Kupi nas Ali

3. Irska

4. Trener

5. Bosman - Prvi bosanski superjunak

6. Upuc'o sam šerifa Buzu

7. Gospođa Senada

8. Poljubi je budalo

9. Mahala u magli

10.Klupa na kojoj piše Kenan

11.Ko?

12.Nova godina

13. Amilina pjesma

14. Sve po staromПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби