Аријана Гранде обвинета за плагијаторство

Американската пејачка и актерка Аријана Гранде е обвинета за плагијаторство, од страна на раперите Солџа Бој и Ту Чејнз, пренесува Фокс ТВ.Солџа Бој на Твитер објави дека Гранде „ги украла“ зборовите од неговата песна „Pretty Boy Swag“ и ги поместила во својот хит „7 Rings“.

– Треба да ми го вратиш долгот! Точка!, нагласува раперот во објавата.

Според раперот од Атланта, Ту Чејнз пак, Гранде користела извадоци од неговиот видео-спот за „Door Swanging“, односно ги копирала за потребите на истата нејзина песна.

Раперката Принсес Нокија исто така ја обвинува Гранде за плагијаторство. Според неа, таа ѝ украла текст од песната „Mine“, коешто, повторно, го употребила во „7 Rings“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби