Миленикот на женската публика Саша Ковачевиќ повторно во Скопје

Еден од најголемите балкански музички шармери, миленикот на женската публика, по цели три години повторно ќе ги израдува сите фанови со голем спектакуларен концерт во Скопје.Шести април е датумот на кој е закажан овој голем спектакл исполнет со најубавите балади и многу изненадувања.

Во Вип Арената Борис Трајковски ќе одекнуваат сите најнови хитови, како и добро познатите “Рано је”, “Случајно”, “Ноч до подне”, “Лапсус”, и многу многу други.

- Со нетрпение чекам да дојде 6ти април! Ветувам одлична забава за сите што ќе присуствуваат! Од Македонија секогаш си заминувам со убави спомени, а убеден сум дека и овој пат ќе биде така. – изјави Саша.

Поради големиот интерес за овој концерт влезниците се веќе пуштени во продажба и истите може да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com, “Пола Југотон” и “Цвеќара Розе” - Веро 2.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби