Тамара се извини за химната: Ме понесоа емоции и еуфорија

Пејачката Тамара Тодевска доби лавина негативни критики, откако на приемот по повод Денот на независноста на САД, кој се одржа во американската амбасада во Скопје, при интерпретација на химната испушти една строфа. Поточно, Тамара заборави да го спомене делот во кој што се пее за Гоце Делчев, Даме Груев и Јане Сандански.

Денес, пејачката на својата страна се извини за пропустот велејќи дека станува збор за ненамерна грешка.

-Понесена од емоции и од целокупната еуфорија, за жал, ненамерно изоставив дел од химната. Уште еднаш ви се извинувам за оваа грешка и се надевам дека ќе најдете простор во вашите срце да ми простите, напиша таа.

Во прилог следи целиот пост.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за стандардизација.
322 п.н.е.- Во храмот на боговите Посејдон, на...
1066.- Норманската инвазиска армија на војводата...
1322.- Војската на шкотскиот крал Роберт I силно...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби