Раскажете ја својата приказна и освојте билети за специјалниот перформанс на Били Ајлиш во Германија!

Македонски Телеком ви нуди неверојатна можност да бидете дел од публиката на специјалниот перформанс на Били Ајлиш во Бон, Германија. Учествувајте во предизвикот и искористете ја шансата да освоите патување и влезници за двајца.

Добитничката на Греми и Оскар уште еднаш ќе се поврзе со Telekom Electronic Beats на 1 јуни, кога во салата Telekom Forum во Бон ќе го одржи својот прв европски настап во живо. Овој специјален перформанс, на кој ќе присуствуваат само 2.000 гледачи, ќе биде воедно и почеток на нејзината светска турнеја „HAPPIER THAN EVER, THE WORLD TOUR“, а вие можете да бидете дел од публиката!

Како да учествувате во предизвикот

На социјалните мрежи Instagram или TikTok споделете своја инспиративна приказна за тоа како технологијата ви помогнала да го направите светот подобро место или како ви помогнала да откриете некој свој талент, да научите нешто ново или да помогнете некому... Објавата може да биде во пост или story на Instagram или во видео формат на TikTok. Секоја позитивна промена, без разлика колку и да изгледа мала, сепак се важи.

Во објавата искористете ги хаштазите #telekom_mk и #ТехнологијатаЗаДобро и не заборавајте да го означите Македонски Телеком – на Instagram побарајте го профилот @telekom_mk, а на TikTok тагнете го @makedonski_telekom.

Петмина со најинспиративна приказна ќе добијат патување за двајца и по две влезници на специјалниот перформанс на Били Ајлиш во Бон, Германија....

Предизвикот трае до 13 мај. Веќе на 14 мај, домашните инфлуенсери Александра (@majestic.at) и Александар (@dinevv) ќе ги одберат петте испратени најинспиративни приказни, а добитниците ќе бидат објавени на профилите на Македонски Телеком на Instagram (@telekom_mk) и TikTok (@makedonski_telekom).

Заследете ги профилите за да бидете во тек!

Повеќе информации на: https://www.telekom.mk/billie-eilish.nspxПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби