Нов проект на ДаКапо бенд - слушнете ја нивната „Казна“

Музичкиот состав кој веќе 9 години успешно ја гради својата кариера, ДаКапо Бенд за ова лето ни подготви нова љубовна балада со наслов „Казна“.Музиката и текстот на песната ги напиша Тодор Ушитков, додека микс и мастерот е дело на Горан Гешовски. За истата е снимена и прекрасна видео приказна во режија на Урбан Рекордс, а во неа како модел се појавува Анастасија Димеска.

Како потсетување, музичкиот состав ДаКапо Бенд го сочинуваат искусните музичари: Васко Спасов (вокал и фронтмен), Влатко Ѓорчев (кларинет и саксофон), Горан Костадинов (клавијатура), Тодор Ушитков (клавијатура), Никола Давчев (ударни инструменти) и Илија Мицев (труба). Со преку 200 настани годишно, музичкиот состав важи за еден од најбараните во Македонија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби