Numri ‘magjik’: Në këtë moshë do ta përjetoni seksin më të mirë në jetë

Nëse keni menduar se majën seksuale e keni arritur në vitet tuaja të 20’ta apo 30’ta dhe se nga ajo moshë vetëm fillon të keqësohet jeta seksuale, atëherë kemi lajme të mira për ju.

Sipas një studimi të fundit të publikuar në platformën ‘Happify’, seksin më të mirë të jetës nuk e përjetoni derisa të jeni në vitet e vonshme të 40’tave, transmeton Telegrafi.

Për këtë konkludim, hulumtuesit i kanë pyetur njerëzit të cilët kanë qenë në moshat e tyre të 50’ta apo 60’ta për jetët e tyre seksuale dhe se kur mendojnë ata që e kanë arritur majën seksuale, ndërsa shumica e pjesëmarrësve kishin thënë se seksin më të mirë e kanë përjetuar në vitet e 40’ta, e në veçanti në moshën 46 vjeçare.

Përse 46? Nuk e dimë! Por thjesht e dimë se 46 është numri magjik.

Kjo mund të ketë kuptim kur marrim parasysh se adoleshentët dhe personat të cilët janë në vitet e tyre të 20’ta nuk e dinë se çfarë pëlqejnë në shtrat.

Vitet e 40’ta janë vite ku keni fituar shumë përvojë, prandaj edhe seksi është më i kënaqshëm. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail