Shikoni çfarë i ndodh trupit nëse një javë nuk keni marrëdhënie!

Trupin nuk mund ta mashtroni

Çiftet të cilat nuk praktikojnë marrëdhënien e vet dashurore mund të gjenden në rrezik!

Dashuria është ajo e cila na bashkon, ndërkaq marrëdhënia seksuale gjithmonë i ka lidhur më afër mashkullin e femrën.

Nëse keni marrëdhënie të rregullt me partnerin tuaj dhe vetëm trupi juaj reagon mirë dhe është i plotësuar, edhe fizikisht edhe mendërisht jeni më e fortë.

Çiftet të cilat nuk praktikojnë marrëdhënien e vet dashurore mund të gjenden në rrezik, sepse kur kalojnë shtatë ditë, femra fillon të ndihet ndryshe, transmeton Telegrafi.

Siç kanë treguar disa studime, femrat ndihen të braktisura andaj janë të prira të tradhtojnë më shumë se ato të cilat kanë marrëdhënie të rregullt seksuale me partnerin e tyre.

Për femrat më në moshë, vagjina mund të ketë gjithashtu një kohë të vështirë të lubrifikohet kur të fillosh të kesh përsëri marrëdhënie. Ashtu si efektet e tjera psikologjike të mungesës së seksit, kjo është e ndërlikuar.

Marrëdhënia e rregullt seksuale nuk është e nevojshme vetëm për femrat, ajo u është po aq e nevojshme edhe meshkujve.

A e keni ditur që edhe pse mashkulli nuk ka marrëdhënie një periudhë të gjatë, kjo ka të bëjë me zemrën e tij dhe me dobësimin.

Pavarësisht çdo arsyeje, ju mund t’i thoni vetes se nuk keni nevojë apo nuk është e rëndësishme të kryeni marrëdhënie intime, por trupi juaj thotë të kundërtën. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail