Seksi në mëngjes forcon imunitetin dhe përmirëson disponimin!

Nuk dini si ta filloni ditën me disponim të mirë dhe të lumtur? Lëshojuni në lojërat në krevat!

Personat të cilët bëjnë dashuri porsa të zgjohen nga gjumi janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur, ndërsa disponimin e mirë e kanë të garantuar gjatë gjithë ditës.

Përveç kësaj, seksi i mëngjesit forcon sistemin imunitar, përmirëson kualitetin flokëve, lëkurës dhe thonjve.

“Seksi në orët e mëngjesit liron të ashtuquajturin ‘hormon i dashurisë’- oksitocin, për çka çiftet ndjejnë dashuri dhe afërsi gjatë gjithë ditës”, thotë doktoresha Debby Herbenick, autore e librit "Because It Feels Good", ku flet në lidhje me dobitë nga seksi në mëngjes.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail