Erdogan nesër në Greqi

Athinë, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan nesër do të qëndrojë në Greqi. Supozohet se temat e bisedës me autoritetet greke do të fokusohen në krizën e emigrantëve, marrëdhëniet rajonale dhe energjetika.
Gjatë vizitës, pritet që Erdogan të ketë takime me kryeministrin grek, Aleksis Cipras, me presidentin Prokopis Pavlopulos, si dhe me anëtarët e pakicës myslimane në pjesën veriperëndimore të Greqisë.
Siç theksojnë mediumet greke, masat për siguri gjatë qëndrimit të Erdoganit në Greqi do të përforcohen.
Autoritetet greke kumtuan se gjatë vizitës së tij janë ndaluar edhe demonstratat në qendër të Athinës.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail