Deri në orën 13 në zgjedhjet në Mal të Zi kanë dalë 32,8 për qind e votuesve

Podgoricë, 15 prill 2018 (MIA) - Deri në orën 13 në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi kanë votuar 32,8 për qind nga numri i përgjithshëm i votuesve, bënë të ditur vëzhguesit e zgjedhjeve.
Dalja është afërsisht në nivel të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2016, ndërsa më i lartë nga zgjedhjet presidenciale në vitin 2013. Votoi edhe ish-presidenti dhe kryeministër Millo Gjukanoviq, i cili është kandidati më serioz i zgjedhjeve, me përkrahje të mbi 50 për qind sipas anketave. Mlladen Bojaniq është kandidati më serioz opozitar, i mbështetur nga blloku më i madh opozitar.
Gjithsej shtatë kandidatë marrin pjesë në zgjedhje, ndërsa të drejtë vote kanë 532.599 qytetar.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail