Britania i paralajmëroi qytetarët e saj që të mos udhëtojnë në Turqi

Londër, 12 qershor 2018 (MIA) - Qeveria e Britanisë së Madhe i paralajmëroi qytetarët e saj në Turqi që ekziston rrezik i madh nga sulme terroriste dhe për këtë këshillon që ta shmangin këtë vend.
Në njoftimin e qeverisë, turistët paralajmërohen se vizitën e destinacioneve të njohura, do të ballafaqohen me sulme potenciale terroriste.
Në njoftimin e botuar të premten turistët këshillohen që të shmangin vendet ku grumbullohen shumë njerëz në qytete, si Stambolli për shembull dhe vizitën Turqisë gjatë zgjedhje presidenciale dhe parlamentare që do të mbahen më 24 qershor, që mund të shkaktojë protesta të numërta në mbarë vendin.
Qeveria britanike, gjithashtu, paralajmëroi që të mos udhëtojnë në vende që janë 10 kilometra nga kufiri me Sirinë dhe se është e mundur që sulme terroriste të kryhen në jug dhe në lindje të vendit, në Ankara dhe në Stamboll.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail