Konferencë ndërkombëtare për marrëdhëniet serbo-shqiptare

Beograd, 10 korrik 2018 (MIA) - "Serbët dhe Shqiptarët – Në cilin drejtim?", është tema e konferencës ndërkombëtare nga Agjencia serbe e lajmeve "Tanjug" në bashkëpunim me Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH).
Në konferencë nga ekspertët serbë, shqiptarë dhe ndërkombëtarë do të diskutohet në lidhje me marrëdhëniet mes dy kombeve, rrethanat historike, politike dhe ndërkombëtare që gjenerojnë këto marrëdhënie sot, si dhe drejtimin që mund të marrin në të ardhmen duke pasur parasysh qëllimin e përbashkët të aderimit në BE.
Fjalimi kryesor do të mbahet nga ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç, ndërkaq konferenca do të hapet nga drejtuesit e "Tanjug" dhe ATSH, Branka Djukiç dhe Armela Krasniqi. Në konferencë do të marrë pjesë edhe deputeti i Parlamentit Evropian Eduard Kukan, Rigels Halili nga Universiteti i Varshavës, profesori Predrag Markovis dhe të tjerë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail