Rama dhe Meta në Vlorë për Ditën e Flamurit, opozita ceremoni në Tiranë

Vlorë, 28 nëntor 2018 (MIA) – Me rastin e 28 nëntorit, ditës së flamurit, në qytetin e Vlorës është zhvilluar një ceremoni e veçantë për ngritjen e flamurit kombëtar.

Në këtë ceremoni merrnin pjesë presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, kryeministri shqiptar Edi Rama, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci si dhe personalitete të tjera të politikës shqiptare.

Presidenti Meta dhe kryeministri Rama zhvilluan homazhe dhe vendosen kurora me lule në monumentin e pavarësisë.

Ndërkohë PD ka zhvilluar homazhe tek varrezat “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë.

“Të luftojmë çdo ditë për lirinë. Kjo është ftesë për bashkim të shqiptarëve. Përulemi para flamurit kuqezi”, tha Basha.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail