Davutogllu e ndërpreu vizitën në Kinë dhe do të kthehet në Turqi për shkak të tensionimit në kufirin turko-sirian

Ankara, 10 prill 2012 (MAI) - Minsitri turk i Punëve të Jashtme, Ahmet Davutogllu sot e ndërpreu vizitën e tij në Kinë dhe do të kthehet në Turqi për shkak të rritjes serioze të tensionimit përgjatë kufirit turko-sirian, kumtoi sot një përfaqësues i Minsitrisë turke të Punëve të Jashtme, cituar nga agjencitë botërore.

Davutogllu të shtunën u nis për në[ vizitë zyrtare në Kinë, duke e shoqëruar kryeminsitrin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Së paku pes persona, përfshirë edhe dy shtetas turq, dje u plagosën në kampin e refugjatëve në Turqi gjatë të shtënave të forcave siriane në rajonin e kufirit siriano-turk, theksojnë agjencitë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail