Dy studentet rëndë të lënduara nga aksidenti i autobusit në Shqipëri do të mjekohen në Austri

Tiranë, 23 maj 2012 (MIA) - Dy  studentet e plagosura në aksidenitn e Himarës, Florije Peci dhe Eriselda Guberi, të cilat janë në një gjendje më të rëndë  shëndetësore, do të transportohen nesër në mëngjes në një klinikë të specializuar në Austri, konfirmoi ministri shqiptar i Shëndetësisë, Petrirt Vasili së bashku me ambasadorin austriak në Tiranë.

Dy pacinetet do të trasnportohen me ambulanca nga Spitali Ushtarak drejt aeroportit të Rinasit ku më pas do të nisen me një avion sanitar drejt Austrisë.

Ndërkohë në Spitalin Ushtarak kanë dalë nga reanimacioni në pavion, gjashtë nga nëntë vajzat që kanë qëndruar aty prej dy ditësh dhe janë në një gjendje më të mirë shëndetësore, ndërsa një tjetër do të qëndrojë për pak, ndonëse ka kaluar rrezikun për jetë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail