Gjashtë persona janë vrarë gjatë referendumit jozyrtar në Venezuelë

Karakas, 17 korrik 2017 (MIA) - Më shumë se 7,1 milionë njerëz kanë votuar në referendumin popullor jozyrtar, të organizuar nga opozita në Venezuelë kundër politikës së presidentit Nikolas Maduro dhe planet për ndryshime kushtetuese.
Sipas 95 për qind të fletëvotimeve të përpunuara, 98 për qind e votuesve janë prononcuar kundër propozimit të Maduros për konvokim të Kuvendit konstitutiv, e cila sipas rivalëve të tij ka për qëllim "konsolidim të diktaturës".
Opozita pohon se gjatë votimit të djeshëm pjesëtarë të bandave të armatosura kanë vrarë gjashtë persona në Karakas.
Në Venezuelë jetojnë rreth 31,1 milionë njerëz.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail