Stoltenberg: Sulmet ajrore e zvogëlojnë mundësinë nga sulme të reja kimike në Siri

Ankara, 16 prill 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg sot vlerësoi se sulmet ajrore në Siri, që të shtunën janë kryer nga SHBA-ja, Britanija e Madhe dhe Franca, e zvogëlojnë aftësinë e Qeverisë siriane për të kryer sulme të reja kimike.
Stoltenberg tha se sulmet janë "porosi e qartë" për presidentin sirian Bashar al-Asad dhe Iranin se përdorimi i armëve kimike nuk është i pranueshëm dhe se aleatët nuk do të qëndrojnë mënjanë dhe nuk do të vëzhgojnë.
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s sot qëndron për vizitë në Turqi në takime me presidentin Rexhep Taip Erdogan, me shefin e diplomacisë Mevlud Çavushoglu dhe me ministrin e Mbrojtjes, Nuretin Xhanikli.
Stoltenberg dje në intervistë për Anadolia deklaroi se qëllimi i vizitës së tij në Turqi është përgatitja për samitin e ardhshëm të NATO-s në korrik në Bruksel.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail