Kina: Pa dëshmi sulmohet Siria

Pekin, 16 prill 2018 (MIA) - I papërgjegjshëm është sulmi ushtarak i SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës ndaj Sirisë nën pretekstin se autoritetet siriane kanë përdorur armë kimike, ndërsa pa hetim, njoftoi Hua Çuenjing, përfaqësuese e MPJ-së të Kinës.
"Kemi vërejtur se përfaqësues të atyre tre shteteve deklaruan se qeveria siriane "ndoshta" ka përdorur armë kimike. Konsiderojmë se është ndjekje e papërgjegjshme e ndërhyrjes ushtarake ndaj shtetit sovran duke përdorur një justifikim të tillë", ka deklaruar ajo në një brifing.
SHBA-ja, Britania e Madhe dhe Franca të shtunën kanë kryer sulme raketore në ndërtesat e qeverisë siriane që sipas tyre, shfrytëzohen për prodhimin e armëve kimike.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail