B

Bangkok, 11 korrik 2018 (MIA) - Djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit, të cilët u shpëtuan nga shpella e vërshuar në Tajlandën veriore, janë dobësuar, por janë në gjendje të mirë shëdnetësore, kutmuan sot përfaqësues të autoriteteve shëndetësore.
Djemtë dhe trajneri, të cilët nga shpella Tam Luang u nxorrën për tre ditë, janë kujdesur mirë për veten, dhe janë vendosur në spitalin në qytetin Çiang Raj, deklaroi funksionari lokal shëdnetësor Tongçai Lertvilaratanapong.
Ai saktësoi se fëmijët janë dobësuar mesatarisht nga dy kilogramë dhe nuk janë nën stres.
Katër fëmijët e parë të shpëtuar ndjehen mirë, hanë normalisht dhe shëtiten, katër të shpëtuarit të hënën ende hanë vetëm ushqim të butë, përderisa katër fëmijët nga grupi i fundit të cilët arritën në spital mbrëmë, si dhe trajneri i tyre, kanë infektim të vogël në mushkëri.
Të gjithë djemtë dhe trajneri u shpëtuan me sukses nga shpella, edhe përkundër asaj që nuk kishin kurfarë përvoje në zhytje, ndërsa disa nuk dinin edhe not.
Ata do të pranojnë barëra për infeksion në shtatë ditët në vijim, ndërsa mjekët paraprakisht paralajmëruan se fëmijët do të dërgohen edhe tek psikologu, në mënyrë që të zbulohet nëse kanë apsoja nga situata në të cilën u gjendën.
Njëzet djem, anëatrë të ekipit të futbollit, dhe trajneri i tyre, u ngujuan në një shpellë në Tajlandën veriore prej datës 23 qershor, sepse shirat monsunike e ngritën nivelin e detit. plot nëntë ditë nuk dihej se ku ndodhen, e as nëse jnaë gjallë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail