Kina nuk u lejon anijeve amerikane qasje deri në Hong Kong

Uashington, 14 gusht 2019 (MIA) – Kina e refuzoi kërkesën që dy anije ushtarake të marinës amerikane ta vizitojnë Hong Kongun në javët në vijim, deklaruan disa përfaqësues të paemëruar.

Ata theksuan se anija “Grin bej” ka kërkuar leje nga fundi i muajit të lëshojë spirancë në Hong Kong, ndërsa anija lunduese “Lejk Iri” kërkoi leje për në shtator.

Autoritetet kineze nuk e sqaruan vendimin e tyre, por ky nuk është pa precedent. Kina një kërkesë të ngjashme refuzoi në shtator të vitit 2018.

Kriza politike në Hong Kong, e cila është nën menaxhimin kinez po thellohet, ndërsa demonstruesit dhe policia mbrëmë u përleshën në aeroport. fb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail