Një kameraman është vrarë në kufirin libanezo-sirian

Bejrut, 9 prill 2012 (MIA) - Një kameraman i televizionit libanez "Al-Dazhadid", Ali Shaban sot është vrarë, ndërsa kolegu i tij është plagosur në të shtënat në kufirin libanez-sirian, kumtoi televizioni .

Shaban është goditur përderisa ka incizuar në zonën Vadi Kaled në fund të veriut të Libanit dhe iu nënshtrua plagëve në rrugë drejt spitalit.

Supozohet se plumbat kanë ardhur nga ana siriane e kufirit.

Tani për tani nuk janë të njohura hollësira tjera për incidentin.

Armata siriane e ka bombarduar sot vendin Al-Latman, në provincën qendrore Hama, dhe në këtë rast e humbën jetën 30 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, kumtuan aktivistët lokal.

Ata deklaruan se midis të vrarëve në Al-Latman, i cili gjendet në veriperëndim të qytetit Hama, janë 17 fëmijë dhe tetë gra.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail