Hajgëll: Sulmet me bombë në Boston janë akt i ashpër i terrorit

Uashington, 16 prill 2013 (MIA) - Sekretari amerikan i Mbrojtjes Çak Hejgëll sot si akt të ashpër të terrorit i vlerësoi atentatet me bombë në maratonën në Boston, ku humbën jetë tre persona dhe mbi 140 u lënduan, prej të cilëve disa më rëndë, transmetuan mediat amerikane.

Hejgëll nënvizoi se shfrytëzimi i mjeteve shpërthyese është akt terrorist dhe premtoi se gjatë hetimit do të konfirmohet nëse kryerësit janë të huaj apo amerikan.

Sipas shefit të Pentagonit, autoritetet ende nuk e dinë kush është përgjegjës për atentatet dhe pse si cak është zgjedhur një ngjarje sportive, transmetojnë mediat amerikane.

FBI-ja premtoi se do të arrijë deri në fund të botës në kërkimin pas kryerësve, transmetoi DPA.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail