Në Rio de Zhajnero janë matur 40 gradë Celsius

Rio de Zhajnero, 4 janar 2014 (MIA) - Qyteti brazilian Rio de Zhajndero është goditur nga vala e ngrohtë, ku temperaturat sot kanë regjistruar 40 gradë Celsius. Në diell, temperatura arrin 50 gradë.

Blerësit, të cilët nga nxehtësia kanë gjetur strehim në "Shoping Leblon" kanë marrë lehtësim të papritur kur janë aktivizuar spërkatjet me ujë nga alarmet e zjarrfikësve.

"Për shkak të temperaturave të larta në qytet, automatet për spërkatje janë aktivizuar, gjërat janë kthyer në normalitet pas 20 minutave dhe qendra ishte pastruar", kumtoi kjo qendër në Tuiter.

Vapa e madhe dhe lagështia ishin të tepërta edhe për sistemin për ftohje ajrore në aeroportin ndërkombëtarë "Galeo" dhe atij vendor "Santosh Dimon", kështu që udhëtarët janë "zier" në temperatura më të larta se 30 gradë, lajmëroi televizioni "Globo".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail