Temperatura të ulëta historike në SHBA

Çikago, 6 janar 2013 (MIA) - Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara po përgatitet për një acar të madh, me ç’rast pritet që temperaturat të jenë më të ftohtat në 20 vitet e fundit.

Në disa pjesë mund të ketë edhe temperatura minus 51 gradë Celsius.

Autoritetet në shumë qytete po kërkojnë nga banorët që të mbeten në shtëpi dhe të rezervojnë ushqime.

Shërbimi Kombëtar për Mot e ka përshkruar këtë kohë si "kërcënim për jetë".

Ditëve të fundit në Shtetet e Bashkuara ka rënë borë deri në 30 centimetra trashësi.

Dje, mijëra fluturime nga aeroportet në Nju-Jork, Çikago dhe Sent Luis, janë shtyrë ose anuluar.

Janë mbyllur edhe shumë shkolla.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail