Zelenski në Paris, Makron i premtoi se do t’i ndihmojë në bisedimet me Rusinë

Paris, 18 qershor 2019 (MIA) – Presidenti francez, Emanuel Makron premtoi se do t’i ndihmojë presidentit të ri të Ukrainës, Vollodiumir Zelenski në përpjekjet e tij për të vendosur paqe në lindje të vendit dhe në negociatat me Rusinë.

Presidenti ukrainas, Zelenski gjatë vizitës në Paris dje tha se rruga diplomatike është mënyra e vetme për zgjidhjen e konfliktit.

Makron theksoi se do të punojë në ringjalljen e negociatave për Ukrainën në “format normandik” i cili i përfshin Rudinë, Ukrainën, Francën dhe Gjermaninë.

Presidenti francez pranoi se muajve të fundit ka avancim të vogël lidhur me këtë çështje. fb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail