Lavrov kërkon garanci juridike për neutralitetin e Ukrainës

Moskë, 11 prill 2014 (MIA) - Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov sot kërkoi garanci juridike për neutralitetin e Ukrainës, duke theksuar se Moska është kundër anëtarësimit të Kievit në NATO.

Ai, gjithashtu, theksoi se Moska është e gatshme për biseda për javën e ardhshme me SHBA-në, BE-në dhe përfaqësuesit e Ukrainës, ndërsa në rend dite duhet të gjendet edhe borxhi ukrainas për gaz ndaj Moskës.

Lavrov shtoi se kriza në Ukrainë mund të përfundojë vetëm nëse ndërpritet procesi për dhënien e legjitimitetit të Qeverisë kalimtare të Ukrainës.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail