Lavrov: Të ndalojë legjitimimi i Qeverisë së Ukrainës

Moskë, 11 prill 2014 (MIA) - Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se duhet ndaluar së legjitimuari Qeverinë e Ukrainës, në mënyrë që të shtensionohet situata në këtë vend.

Lavrov po ashtu ka thënë se Moska kundërshton bashkimin e Ukrainës me NATO-n, duke shtuar se është e nevojshme për Ukrainën që të ketë garanci ligjore të "neutralitetit" të saj.

Ai po ashtu ka thënë se Rusia është e gatshme për bisedimet katërpalëshe, që do të mbahen javën e ardhshme me Shtetet e Bashkuara, Bashkimin Evropian dhe Ukrainën.

Lavov ka thënë se ekziston nevoja për reforma të mëdha në Kushtetutën e Ukrainës dhe jo vetëm për ndryshime "kozmetike" në të.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail