Aktivistë prorusë hyrën me dhunë edhe në ndërtesën e këshillit të qytetit në Mariupol

Kiev, 13 prill 2014 (MIA) - Aktivistë prorusë e okupuan këshillin e qytetit në qytetin lindor ukrainas Mariupol, njoftuan mediat perëndimore. Qyteti ndodhet në Detin e Azovit.

Demonstruesit hyrën me dhunë në ndërtesën e këshillit të qytetit pas demonstratave në mbështetje të formimit të republikës së pavarur në Ukrainën Lindore. Policia nuk ka tentuar t'i ndalë në ndërmarrjen e objektit.

Njëkohësisht, prefekti i Sllavjanskit ku sot po zhvillohet aksion antiterrorist, Neli Shtepa urgjentisht e ka braktisur qytetin, njofton Itar-tass. Paraprakisht, ministri ukrainas i Punëve të Brendshme Arsen Avakov njoftoi për të vrarë dhe të plagosur në të dyja palët në operacionin në Sllavjansk.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail