Në Harkov protesta të ithtarëve dhe kundërshtarëve të federalizimit të Ukrainës

Kiev, 13 prill 2014 (MIA) - Ithtarët dhe kundërshtarët e federalizimit dolën sot në mitingje në qytetin ukrainas Harkov.

Në qendër të qytetit janë grumbulluar qindra persona të cilët mbajnë simbole shtetërore në Ukrainë dhe kërkojnë bashkim të shtetit.

Nga ana tjetër protestojnë mbështetës të federalizimit. Ata kërkojnë formimin e autonomisë juglindore dhe janë kundër zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë të caktuara për më 25 maj.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail