Turçinov nënshkroi dekret për intervenim ushtarak në pjesën lindore të vendit

Kiev, 14 prill 2014 (MIA) - Ushtruesi i detyrës president i Ukrainës, Oleksander Turçinov sot ka nënshkruar dekret për fillim të operacionit special në rajonet lindore të vendit, kumtoi sot pres-shërbimi i tij.

Ai paraprakisht paralajmëroi fillimin e operacioneve gjithëpërfshirëse antiterroriste, me qëllim që autoritetet ukrainase ta kthejnë kotrollin mbi ndërtesat policore dhe qeveritare, të cilat gjatë ditëve të kaluara janë marrë nga demonstrues prorusë në dhjetëra qytete në pjeësn lindore të shtetit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail