Lavrov e dënoi Kievin për dërgimin e forcave në Ukrainën Juglindore

Pekin, 15 prill 2014 (MIA) - Ministri rus i Punëve të Jashtme Sergej Lavrov, sot në suaza të vizitës në Pekin, deklaroi se Rusia rreptësisht e dënon dhe kërkon nga Kievi të ndalojë me dërgimin e forcave të sigurisë në lindjen e Ukrainës, sepse ajo është në kundërshtim të së drejtës ndërkombëtare.

Lavrov, gjithashtu, theksoi se përdorimi i forcës  në Ukrainën Juglindore është e papranueshme dhe se vendit i nevojiten reforma kushtetuese, transmeton ITAR-TASS.

"Besojmë se përdorimi i forcës për zgjidhjen e problemeve në Ukrainën Juglindore është e papranueshme, si dhe se reformat kushtetuese duhet të paraqesin bazë për zgjidhjen e krizës", deklaroi ministri rus i punëve të Jashtme pas mbledhjes me homologun e tij kinez Vang Jeim në Pekin.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail