Transportues ushtarak me flamuj rus hynë në qytetet ukrainase Krators dhe Sllavjensk

Kiev, 16 prill 2014 (MIA) - Transportues ushtarakë me flamuj rus  hynë në qytetet ukrainase Kramtors dhe Sllavjansk ku aktivistët  prorusë okupuan objekte administrative.

Gjashtë autoblinda hynë në Sllavjansk, njoftojnë mediat perëndimore duke iu referuar dëshmitarëve. Në secilin prej automjeteve ushtarake ka nga 15 burra në uniforma ushtarake.

Tre transportues ushtarakë dhe një kamion që ka transportuar burra të armatosur pa shenja të posaçme ushtarake hynë në Kramatorsk. Në autoblindat dhe në kamion kanë vendosur flamuj rusë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail