Rusia bëri thirrje për dialog kombëtar në Ukrainë në bazë të udhërrëfyesit të OSBE-së

Moskë, 12 maj 2014 (MIA) - Rusia nuk sheh dobi nga negociatat e ra ndërkombëtare për Ukrainën, nëse dialogu nuk përfshin përfaqësues të rajoneve lindore të vendit, deklaroi sot ministri rus i Punëve të Jashtme Sergej Lavrov.

"Me të vërtetë nuk ka kuptim të mblidhemi në format katërpalësh (Rusia, Ukraina, BE-ja dhe SHBA-ja)", tha Lavrov në konferencën e përbashkët për shtyp me kolegun ugandez Sam Kutesakahamba në Moskë.

"Do të përsëris edhe një herë: pa u përfshirë oponentë të regjimit në bisedimet e drejtpërdrejta për dalje nga kriza, asgjë nuk mund të ndodh", shtoi diplomati i parë rus.

Sipas Lavrovit, këtë pozicion e ndajnë edhe sekretari i shtetit i SHBA-së, dhe kryetari i OSBE-së.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail