Lopët holandeze u bënë viktima të kontestit mes Ankarasë dhe Hagës

Ankara, 16 mars 2017 (MIA) - Turqia i ka deportuar lopët holandeze në vendin e tyre, duke bërë që përplasja mes dy shteteve të kalojë në absurditet.
Anëtarët e Prodhuesëve te Mishit të Kuq te Turqisë kanë ngarkuar 40 lopë holandeze në një kamion.
Kështu ata kanë protestuar për refuzimin e zyrtarëve turk për mbajtjen e kampanjave turke në tokën holandeze, për referendumin kushtetues që do të vazhdonte ta fuqizonte presidentin Rexhep Taip Erdogan, shkruan Al Monitor.
"Nëse ata nuk i pranojnë lopët, ne do t’i therrim dhe do ta falim mishin e tyre”, tha Bylent Tunxh, kryetari i asociacionit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail