Bima e pazakonshme me “buzë njeriu”

Shkup, 17 mars 2017 (MIA) - E njohur si Buza e natyrës, Psychotria Elata është bimë e cila ka prejardhjen nga Amerika Tropikale, shkruan KJ.
Edhe pse për të nuk dihet mjaft, megjithatë është bërë e njohur për shkak të pamjes krejtësisht të pazakonshme, e cila në mënyrë të pabesueshme u ngjan buzëve të njeriut.
Elata kryesisht tërheq (për aktin e polenizimit) kolibrat dhe fluturat madje në mënyrë mjaft joshëse, duke treguar buzët e veta të shijshme ngjyrë të kuqe.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail