Brazili u ndal gjatë ndeshjes me Meksikën

Brazilia, 3 korrik 2018 (MIA) - Ditën e djeshme në Brazil e shënuan "vonesa masive në punë" për shkak të ndeshjes së ekipit kombëtar me Meksikën, e cila u luajt në orën 11:00 sipas kohës lokale. Bankat, dyqanet dhe institucionet tjera publike u hapën madje pasdite.
Nëpunësit shtetëror patën mundësi t'i lënë vendet e tyre të punës pasi Qeveria Federale në fillim të qershorit solli vendim për këtë.
Të vetmit të cilët nuk e patën atë të drejtë, supozohet, ishin të punësuarit nëpër kafiteri dhe objekte hotelierike, të cilët zakonisht kanë edhe orar të vazhduar të punës gjatë ngjarjeve të tilla.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail