S’ka më joshëse se fundi dhe çizmet me taka të larta

Në kohën e tashme, trend më i madh është eksperimentimi – i quajtur “Mix&Match”, mund të merren në konsideratë kombinimi i dezenëve më të ndryshëm, materialeve dhe ngjyrave pa kufij.

Megjithatë,me disa gjëra është shumë lehtë të teprohet, ndërkaq mu në majë të listës gjendet kombinimi i mini-fundit dhe i çizmeve me taka të larta, transmeton Telegrafi.

Për të shmangur përshtypjen që nuk keni shije as stil, në kombinimin e mini-fundit dhe çizmeve deri te gjunjët apo edhe mbi gjunjë, para së gjithash, shmangni këto dy kombinime:

– fundi tepër i shkurtër dhe çizmet me taka tepër të larta.

– mini-fundi dhe çizmet me taka të larta me platformë përpara.

Nëse jeni adhuruese e fundeve shumë të shkurtra, me to më së bukuri do të dukeni me çizme të rrafshëta mbi gjunjë me taka deri në 6 centimetra.

Megjithatë, nëse bash adhuroni që takat të jenë të larta, zgjidhni modelin e çizmeve të cilat nuk e kanë platformën përpara, nuk i shtrëngon gjunjët, dhe bashkë me to vishni fundin së paku deri te gjysma e kofshëve.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail