Kush dashurohet më shpejt?

Shkencëtarët kanë bërë studimin në të cilën më shumë se gjysma e meshkujve janë përgjigjur që u mjafton vetëm një takim për të qenë të dashuruar dhe të vendosur të vazhdojnë tutje dhe të kuptojnë që nga ky tregim nuk ka asgjë

Ata theksojnë që nuk kanë natyrë dashurie si femrat, mirëpo hulumtimet i demantojnë, andaj kështu zbulojnë që meshkujt shumë më shpejt dashurohen sesa gjinia femërore, transmeton Telegrafi.

Shkencëtarët e Universitetit të Chicagos kanë bërë një studim në të cilën më shumë se gjysma e të intervistuarve janë përgjigjur që u mjafton vetëm një takim për të qenë të dashuruar dhe të vendosur që të vazhdojnë tutje dhe të kuptojnë që nga ai tregim nuk ka asgjë.

Madje 54 për qind e tyre ka pranuar se munden menjëherë të dinë që me vajzën me të cilën janë takuar mund të realizojnë lidhjen.

I njëjti hulumtim ka treguar që mezi 20 për qind e femrave reagon aq shpejt në takimin e parë.

Megjithatë, damat patjetër duhet të pinë më shumë se një kafe, për të ditur a ka apo jo diçka me mashkullin të cilin e kanë nga ana tjetër e tavolinës. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail